| m3m3sje a întrebat:

Am un vw golf iii din 97’ și am încercat sa ii schimb becurile de poziție cu t4w. La farul din dreapta șoferului am reușit dar cel din stânga este diferit in sensul ca are altfel de lacaș. Are doua fire pe care le poți scoate, unul pe mijloc care are fel de resort și unul mai jos fix dar becul sau ce este acolo nu pot sa îl trag afara sau nu știu. Ma puteți ajuta cu un sfat sau știți ce fel de socket este?
PS: farul din dreapta este din plastic iar cel din stânga este din tabla pe interior

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Se pare că e făcută din bucăți. Du-te la un mecanic/electrician auto și te rezolvă intr-un minut