| Eduard198 a întrebat:

Salut, As vrea sa achizitionez si eu un bmw dar peste anul 2006 si nu stiu ce sa imi iau Bmw E90 320d
Sau unul pe benzina? Nu vreau sa am probleme cu injectoare si chestii de genu...am inteles ce 318 e mult mai bun decat 320 ca are probleme la motor 320 si tot felul voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Iar 6 cilindri se aud intr-un mare fel.
Daca se da la ea depaseste lejer orice tractoras diesel. Atunci consumul sare pe la 16. Dar nu depaseste toata ziua.

10 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Am un prieten are 3000 benzina cu gpl.
E superba.
Nici nu se aude motorul si toarce ca o pisicuta.
Cele diesel sunt pentru carat cartofi in general.
Toate tractoarele sunt diesel, locomotivele si vapoarele.
La WRC si F1 sunt doar benzinare, oare de ce?

| Eduard198 explică (pentru xerxes1):

Ce consum are prietenul tau la 3000 benzina, dar cand este pe gpl

| xerxes1 a răspuns (pentru Eduard198):

10% mers normal.

| Eduard198 explică (pentru xerxes1):

Pai chiar nu consuma mult...

| xerxes1 a răspuns (pentru Eduard198):

Iar 6 cilindri se aud intr-un mare fel.
Daca se da la ea depaseste lejer orice tractoras diesel. Atunci consumul sare pe la 16. Dar nu depaseste toata ziua.

| xerxes1 a răspuns:

Si eu tot benzinare turbo.Dar este 1.8, ca nu-mi place sa le dau bani degeaba la stat.
El are niste drepturi mai speciale.

| FakeJoker a răspuns:

Depinde acum mosule, probleme vor fi la toate modelel si codurile motor, cauta si pe net coduri motor bune de la bmw pentru ca sunt, injectoarele se pot duce si la benzina, totul depinde de cum intretii tu masina si de cum a intretinut-o cel dinaintea ta.

| BVRNOUT a răspuns:

Daca stai si te iei dupa gura lumii, vei ajunge cineva intr-adevar.Sunt ceva modele dupa 2006, dar depinde de vrei tu.Eu te sfatuiesc un e46 2.5 diesel, sau 2.0.Eu unul nu prefer benzina, cu toate ca diesel e mai "puturos", il prefer.Iti zic din propria experienta ca nu toate pe diesel sunt bune, dar unele fac pipi pe benzina.

| Eduard198 explică (pentru BVRNOUT):

In momentul de fata am 2000 disel si nu prea imi place... Vreau benzina nu stiu, si cred ca e decent 318

| Paduraru_Nicusor_2001 a răspuns:

Un bmw 320 d asa te sfatuiesc

| Eduard198 explică (pentru Paduraru_Nicusor_2001):

Te sfatuiesc sa iti iei permisul sa conduci cateva masini si dupa sa vorbim big grin