| smin a întrebat:

Salut, azi conducând am sesizat ca semnalizand dreapta îmi semnalizează stânga, nu se întâmplă mereu la doua trei încercări face viceversa, oare e maneta de vină sau are un scurt undeva?

Răspuns Câştigător
| Digikey a răspuns:

Uita-te mai bine, ca este posibil sa fie doar pe fata defectul.
In acest caz o siguranta din panoul de langa baterie nu face contact bine.Trebuie scoasa si curatata.Eu m-am pacalit ca o masuram din exterior si imi arata ca este buna.Asta daca ai masina din grupul Vag.
Este pe primul rand spre parbriz a 4 sau a 5-a. Golf 5, Octavia 2, etc.

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Nu mai sta cu ea asa, mergi si rezolva. Scurt e sigur, dar poate fi si in bloc si pe traseu pana la far, asta decid cei de la service.

Bula
| Bula a răspuns:

Mergi imediat la un electrician auto, pentru rezolvare!
Nu trebuie sa explic ce poate produce in circulatie, daca semnalizezi in directie opusa deplasarii!

| siriusblack98 a răspuns:

Probabil vreun scurt.Mergi la un electrician daca ai vreunul in zona sau cunosti.De regula un simplu mecanic se uita la ea ca si tine pentru ca sunt cativa zeci de km de fire intr-o masina.