| Cristi_3697 a întrebat:

De la ce distanta se semnalizeaza intentia de a schimba directia de mers spre dreapta sau stanga? Exista un numar de metri de la care sa se semnalizeze? Nu ma refer la depasirea unui obstacol!

Răspuns Câştigător
| Answer17 a răspuns:

50 parca.

2 răspunsuri:
| visatorul78 a răspuns:

Chiar nu poti deschide Codul Rutier si sa cauti tu? Inveti mult mai usor decat intreband. Nici macar curiozitatea de a folosi google.

| Cristi_3697 explică:

Momentan nu ma intereseaza sa stiu foarte multe. Faza este ca m-am contrazis cu un prieten ca exista un numar de metri de la care se semnalizeaza intentia de a schimba directia de mers pentru ca el face scoala de soferi in momentul de fata si le stie pe toate!