| Adrian_Silvaseanu_1943 a întrebat:

Salut azi m-am pus sa vopsesc bicicleta mea.mai exact un bmx! La inceput a fost usor am dat jos rotile.am dat si ghidonul. dupa ce am vopsito nu stiam cum sa il pun inapoi.pana la urma a mers.dar se misca pipa..si furca! cred ca nu am pus gumele alea bine.Va rog spuneti-mi si mie.`!

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Prima data trebuie strans surubul ala de sus, care strange tot ansamblul, apoi cele 2 de pe pipa, care il fixeaza definitiv.

| Adrian_Silvaseanu_1943 explică (pentru ombladon):

L-am strans man...Dar sub pipa e o guma apoi foita de rotor inca o guma si apoi vine furca.TE rog ombladon daca stii sa imi raspunzi...

| ombladon a răspuns (pentru Adrian_Silvaseanu_1943):

Ziceam ca trebuie stranse in acea ordine, adica daca intai strangi alea 2 suruburi de la pipa si apoi pe cel din capul ei, nu ai rezolvat nimic...

| Adrian_Silvaseanu_1943 explică (pentru ombladon):

Ahaaa...ok