| LikeForMe123 a întrebat:

Cam la cati cai as putea duce motorul 2.0 TDI 143cp (CAGA) de pe a4 sa fie 'safe'? Si cam cati bani m-ar duce asta?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Safe poti face pana la 170CP.cam 200-300euro.Acum serios, ai nevoie de asta? Eu am acelasi motor stock, conduc sportiv si inca nu a fost situatie sa zic " mama imi trebuie mai mult".

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu as verifica inainte de a face chiar si stage 1 daca masina are internele bune, mai ales turbo, apoi discuri, placute, ambreiaj dupa aia faci fara probleme stage 1!
recomand a se face chiptuning/resoftare doar la societati serioase care au stand DYNO.
prin firma serioasa ma refer dyno corect nu care umfla din calcule caii castigati post tuning, adica vrajeala caci sunt destui care fac asta.

| Frank51 a răspuns:

100% safe poti face la 170hp, iar cu ceva riscuri minime la 200hp. Te costa intre 150-300 euro.

| Panamax a răspuns:

Depinde cine face remaparea, si cata viata mai are masina in ea.
Daca turbina este pe duca, furtunele coapte, segmentii la limita o resoftare decat ii grabeste sfarsitul glorios.

Răspuns utilizator avertizat