| DimLight a întrebat:

Raspundeti daca aveti argumente: ce masina as putea sa imi cumpar si o recomandati(sh) pana in 4500euro?! excluse cele cu motor de 1.9 sau mai mare. (nu aberati cu logan sau matiz)

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

VW Polo 1.2 TDI.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da loganul ce are? il iei si nou cu vreo 5000 euro + ceva tichete.

| ByaNca26 a răspuns:

Poti incerca un ford focus modelul mai vechi. are un benzinar de 1.6 litri care produce 101 cp, motorul fiind euro 4, taxa de mediu/inmatriculare este doar de 150 de euro. Masina este din 2001 si are aproximativ 80.000 de km la bord.Masina are urmatoarele dotari: ABS, inchidere centralizata, oglinzi si geamuri electrice, clima, volan si schimbator de piele, casetofon cu radio si 4 airbag-uri. Consumul este undeva pe la 10 in oras si 6 extra-urban. Masina este destul de buna, am cam fost plimbat cu masina aproape identica si te simti bine in ea si merge foarte bine.

| Joey95 a răspuns:

Ia-ti un Renault Megane combi, nu consuma mult, e fiabila, e spatioasa. Are tot ce i-ar trebui unei masini. Gasesti pe la 4000 de euro una buna si cat de cat noua.