| GaN a întrebat:

Ce masina ma sfatuiti sa imi cumpar in vara asta? UN BMW E38 sau unul E39. Eu as vrea sa imi iau mai mult un E38 ca este mai mare si eu sunt destul de inalt dar si E39 e spatios. Dar parca E38 e mai mafiot asa big grin.
Rog sa raspunda doar cei care stiu ce inseamna cu adevarat un E38 (care este mai rar vazut pe strazi) si un E39(care are toti tiganii, si cu asta nu vrea u sa jignesc pe nimeni si nici nu am ceva cu tiganii, dar asa e)
Oricum eu sunt fan al ambelor masini si mi-e greu sa aleg una.
HELP!
FUNDA cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Lau14 a răspuns:

Cel mai bine e sa te gandesti mult inainte sa iei o decizie.Nu te grabi vezi daca a avut vreo problema, cat consuma etcc.

19 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Daca esti incepator nu iti recomand BMW, iarna vei avea foarte mari probleme cu el pe strada, avand in vedere ca are tractiune pe spate, in afara de asta, tu alegi ce masina vreiwinking nu noi, fiecare are preferintele lui, uite, de exemplu, mie din cele 2 modele imi place E38 dar ca masini in general imi plac volvo, sunt altii care nu prea apreciaza marca asta dar asta nu inseamna ca nici mie nu trebuie sa imi placa, tu alegi dupa cum ti-e mai draga masina.

| GaN explică (pentru RB26DETT):

Ai dreptate cristi. Si sa stii ca si volvo sunt printre preferatele melewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru RB26DETT):

De obicei, bmw-ul are tractiune spate. Am un prieten, i-a luat o ora sa-l scoata din garaj asta-iarna laughing))). A dat la lopata de l-au gasit dracii. La 4x4 se schimba treaba.

| GaN explică (pentru anonim_4396):

Pai am acasa un mercedes si normal cu tractiune spate... sa vezi iarna circ, exact cum spunea-i tu laughing

| Braunion a răspuns (pentru GaN):

Mercedes, spuneai...

| GaN explică (pentru Braunion):

Da mai am un mercedes, dar doresc sa achizitionez si un BMW

| OnuOnulică a răspuns:

BMW E 39
Pentru ca e mult mai misto!

| Braunion a răspuns:

Vezi la cimitirul de masini, cred ca mai gasesti

| GaN explică (pentru Braunion):

La cimitir la mata? ok

| Braunion a răspuns (pentru GaN):

Din pacate mama n-are un cimitir. Dar te pot pune in legatura cu Marioara Zavoranu
Apropos de masina, pentru ce-ti trebuie tie am pile la remat happy Poate o iei pana in 1000 Euro.

| GaN explică (pentru Braunion):

Hai taci in mm de zdreanta ca te faci de kk... si nu mai fa off in rasa matii

| Braunion a răspuns (pentru GaN):

Daca doresti sa mi te adresezi, te rog respecta normele de bun simt ale limbii romane. Si aici nu ma refer la limbajul tau colorat de ''baietasi de cartier'' (cu care probabil ca incerci sa ma intimidezi, omitand faptul ca eu nu mai sunt adolescent de zeci de ani) ci la nenorocitele alea de semne de punctuatie (dar probabil ai chiulit la orele de limba romana). Altfel, nu stiu cine se face de ras mai exact.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Braunion):

Esti tare laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Braunion):

Mai gasesti o roata si caroseria laughing)

| GaN explică (pentru Braunion):

Bravo, vei primii un premiu. acum te rog sa taci.

| PoliTmFan a răspuns:

Eu zic ca mai bine ti-ar sta intr-un Bmw e30. In + daca mai bagi in el vreo 1000-2000 de euro o sa ai o masina prea blana...big grin

| GaN explică (pentru PoliTmFan):

E frumos frate, chiar imi place dar e prea micuta pentru mine big grin

| cosminbosu2011 a răspuns:

Pai asta e decizia tawinking