| Liviu321 a întrebat:

Ce mașina, nouă îmi recomandați la 13000 și ceva de euro, să ajungă cu tot cu voucher rabla la 12000 euro? Mă gândeam la noul Logan dar aștept și alte propuneri, doar pe benzina. Mulțumesc!

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Renault clio nou cu extrasuri sa te ajunga la suma de 13k sau https://www.mobile.de/......96633.html dar iti mai trebuie vreo 3000 eur in plus pentru drum avion, benzina si inmatriculare.

| mgtow a răspuns:

Https://www.mobile.de/......89626.html pacat ca aia fac multi km, englezii au masini mai ieftine si km mai putini dar na... nu le ai cu mersul inversat pe dreapta sa conduci

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fii atent. Pe 24 sept Dacia lanseaza noile modele. S ar putea sa fie o surpriză f plăcută

| Liviu321 explică (pentru suntserios):

*29 asta și aștept să văd cum va fi noul Logan sau Sandero Stepway, dacă cu voucher îl iau la 12k, e perfect. Am eu o "fantezie" care nu va fi reală din pacate: motorul de 1.3 de la Renault, automat și cu 130cp parcă. Însă e doar un vis, probabil tot la 1. 0tce cu gpl rămân.

| sierra1 a răspuns:

Ințeleg că ești si tu o fată tânără, uite aici ce faină-i asta roșie

https://www.opel.ro/autoturisme/corsa-models/corsa/overview.html

| Holiday a răspuns:

Hyundai Kona, Ford Ecosport...
Cum naiba sa dai pe un Logan 12000 de euro?!

| mgtow a răspuns (pentru Holiday):

Trebuie sa fi nebuna sa platesti atat pentru un logan de rahat. In bugetul ala nu gasesti o masina faina estetic dar pentru uz obisnuit merge orice e nou.

| suntserios a răspuns (pentru Holiday):

Omul vrea o masina de 12k euro. Cum toata europa poate merge cu Logan la 12k euro el de ce nu ar putea? Vezi ca eco sport pleaca de la 15k.

| Liviu321 explică (pentru suntserios):

Europa e fraiera, nu e așa șmecheră că românii...am văzut, însă depășește bugetul.

| suntserios a răspuns (pentru Liviu321):

Pai europa cauta mijloace de transport decente si corecte, romanul cauta sa se spargă in figuri

| xerxes1 a răspuns:

Ceva cu motor de ascutitoare.

| Panamax a răspuns:

Eterna dilema, masina premium sh sau cutie de conserve noua?

| goguPatent a răspuns:

Loganul e cea mai buna varianta daca vrei masina nou. Vezi ca acusi scot un facelift care pare sa arate misto de tot. dai 12k euroi si stai linistit 5 ani

| Liviu321 explică (pentru goguPatent):

Asta e și ideea. Vreau 5 ani sa stau liniștit. Am sh, am băgat deja o groaza de bani in ea. Sincer, cu SH e loterie. Chiar nu vreau o nouă țeapă. Când te frigi cu ciorba, suflii și in iaurt. Așa sunt eu. Să fie noua, să știu cum am mers cu ea, ce am băgat în ea etc. Să ia cine dorește mașini de pe Germania.

| Daniel323 a răspuns (pentru Liviu321):

Norocul este chior dar ghinionul vede foarte bine.
Daca este sa ai ghinion ai si cu masina noua.Forumurile sunt pline cu probleme la Loganuri noi.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

În Germania se vând mașinile la 1000€, poți cumpăra de acolo și de 5000€ aduci mașina.

| mgtow a răspuns (pentru RazvanLegendaVie):

Aia nu e masina la 1000€

| Wr3nch a răspuns (pentru RazvanLegendaVie):

Din Germania aduci rable cu kilometrii dati inapoi si bombardate in 3 din 4 colturilaughing)

| mgtow a răspuns (pentru Wr3nch):

Depinde, daca o verifica pe loc la un mecanic sau carvertical nu ar trebui sa fie tepuit. Ideal e sa o cumpere de la reprezentanta dar costa mult peste suma care o detine

| Liviu321 explică:

Băieți, va mulțumesc mult pentru sfaturi dar mi-am luat țeapă cu mașina SH. Dacă iau tot așa înseamnă că sunt... dacă fac împrumut de 12.000 euro și îmi pica ceva scrie faliment pentru mine. vreau o mașină nouă, fie și una de rahat precum un Logan, pentru că da, sunt un idiot care vrea să dea 12k euro pe un Logan, mă iertați pe mine că nu umplu străzile patriei cu mașini SH de la diverși dubioși care "nu bat, nu trocane, km absolut reali".

| GopnikulBogdan a răspuns:

Sincer sa fiu, nu recomand second. Dar NU recomand TCE deoarece daca vrei sa tractezi o rulota, compresorul poate sa aiba probleme, asemenea GPL.
Desi TCE e foarte econom la viteze reduse.
Recomand Renault, Citroen si Peujeot.

| Pasiunepentrumasini a răspuns:

Un bmw sau un Mercedes la 120. 000km(in realitate sunt vrei 400.000)
Condusa de o batranica(fost taxi)
Fara accidente(Dauna totala)
Piese originale(piese MADE IN CHINA)