| bogz a întrebat:

Ce parere aveti de un audi a8 din 1998 motor de 4.2 benzina pe gaz.Consumul de benzina echivalent gaz undeva la 9-10 litri.Pe bulgaria.Ma tenteaza ffffoarte mult masina si pentru ca este puternica.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce parere sa avem despre un cazan vechi de 17 ani inmatriculat pe BG si cu motor de tractor?

Sa ai motor de 4.2 litri si sa ii pui gaz e penibil, sa fim seriosi

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai ceva 'banet', sa cumperi eventualele piese de pe la motor, de care ai putea avea nevoie, ia-l.
Dar 10% nu mi se pare un consum real pentru motorul ala. As paria pe 20%, mai degraba, mai ales ca GPL-ul se consuma ceva mai mult.
Din cauza ca e pe Bulgaria, asigurarea e cam degeaba, asa ca nu 'iti permiti' nici un fel de accident cu ea, nici macar sa zgarii alta masina nu 'recomand', ca o platesti din buzunarul tau si pe aia, si pe a ta.

| Alex00566 a răspuns:

Penibil frate.ia-ti una dupa 2000 incoace cu 1.6 benzina sau 2.000 disel ca te duci de trazneste. iti zic eu. am opel astra 1.6 16 V si ii dau si 140..asculta-ma ce-ti zic happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Alex00566):

La 140 dadeam azi a 5-a, la un Focus laughing
Si asta nu era mers sportiv.
Merge Opelul de 1.6 mult mai mult, 140 e abia inceputul.

| bogz explică (pentru Alex00566):

Am avut Audi A4 1.6 benzina si in a 3-a am ajuns la 130 km/h.