| catalin_8409 a întrebat:

Salut, ce spuneti ar merge niste jante ca acestea : 235 X 45 X 17, pe un golf 4 1, 6 16v 105cp, adica de merg, merg sigur dar sa nu afecteze masina, sa fie prea late sau prea mari, multumesc frumos :*happy

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai pui dimensiunile din certificatul de inmatriculare ca altfel risti sa ramai fara certificat daca te opreste politia.

Răspuns utilizator avertizat
| catalin_8409 explică:

Ok, multumesc frumos, in certificat scrie 15, 16, ma gandesc ca 17 nu ar fi chiar asa exagerat ( nu sunt 20'' ), si nu stiu faza cu trecutu in talon, pot fi omologate sau ceva de genu?

| catalin_8409 explică:

Tin sa iti mai spun ca in talon scrie 195, asa ca pana la 235... big grin, e vorba de din jande de r32, sunt 500e si nu vrea sa le cumpar degeaba

| catalin_8409 explică:

Am citit ceva pe internet, si pune ca, cu niste realtii acolo ar putea sa treaca un numar mai mare, aaaa si nu stiu unde am citit ca ar trebui dat cu smirghel sa nu se vada toate datele de pe cauciuc, multumesc frumos, o seara bunawinking