| paulwalkerfan a întrebat:

Ce ati alege? Bmw 320d e46 2002-2003, Audi a6 2,5tdi 2002-2003, pegeout 407 2.0 hdi 2004-2005, opel vectra 2.0 tdi 2003-2004 sau ford mondeo 2.0 hdi 2004-2005? Va rog ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Depinde pentru ce-ti trebuie.

| paulwalkerfan explică (pentru Pool77):

Familie

| Pool77 a răspuns (pentru paulwalkerfan):

Depinde si de buget si de ce fel de drumuri faci.
Daca te tine buzunarul, pentru un consum maricel al unui benzinar de 1.6, atunci benzina sa-ti cumperi.
Daca nu prea ai de unde sa bagi 50 de lei pe zi, si umblii mai mult prin oras atunci diesel, mai precis cel de 1, 5.
Al nostru, un Renault Megan din 2008, cu motorizare de 1.5, diesel 106 CP, consuma afara, mai exact pe autostrada 5L/100km in cazul in care tii viteza la 120km/h. In oras consuma undeva pe la 6-6, 5L.
Depinde ce iti trebuie, si ce buget ai.

| blAster85 a răspuns:

Salut. Din seria 3 e39 320 e cel mai problematic, daca prinzi un 330 atunci da ala e mai bun. Din grupul vag audi poti lua cu motor ori de 3, 0 ori 1.9 dar de 2.5 nu lua nici gratis is cele mai proaste motoare facute vreodata, nu is bune de nimic, consuma ulei la greu, cedeaza repede, PSA adica peugeot, citroen si ford, hdi are doar peugeot ford are tdci. Pai intre opel, ford si pug normal as lua peugeot mai ales ca e 2. 0hdi, 136hp consum normal nu e mare masina, e frumoasa ca model, daca prinzi si un model full si bine intretinut. Cat despre opel si ford eu personal nu ma arunc. Bafta, mai sfatuieste-te vezi si tu.

| Statique a răspuns:

Sincer eu as prefera dintre toate peugeotul, au motoare foarte fiabile, 2.0 136 HP e ceva, onsumul nu e mare, masina fuge bine de tot, designul e placut (mai ales la 307), baftawinking