| Mmooaarro a întrebat:

Cum iti dai seama daca o masina second hand, pe care vrei sa o cumperi e uzata(Uzata in sensul ca a fost alergata, sau omoratahappy cum zice tata laughing.

Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| toly a răspuns:

1.simti la schimbator de viteze ca se deplaseaza mai greoi
2. dupa cum se misca cand o accelerezi
3. dupa zgomotul pe care il produce
4. daca scoate fum negru in exces
Funda?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| tristater a răspuns:

Dupa cum suna motorul cand o pornesti

| and29 a răspuns:

Daca imi spui ce marca anume ti-as putea da detaii, dar in general, de exemplu pentru a afla kilometrii reali desfa o piesa mocheta, scaun, far si cauta data fabricatiei apoi uitate la kilometraj si vezi, in medie nu poate face mai mult de 20.000 km pe an.Mai am detalii dar... timp

| Mmooaarro explică (pentru and29):

Bmw m3 e46

| and29 a răspuns (pentru Mmooaarro):

Aha,pai dupe ce faci treaba aia,te uiti atent sub masina,la articulatii bmw sunt agere,si mai toata lumea se da in curbe cu ele,uitate la burdufuri,capetele de bara, aripile pe interior daca au fost sterse de roti e posibil masina sa fi fost coborata, porneste masina si pune pe cineva sa roteasca volanul vezi daca se aude ceva de la servodirectie pune mana peste tot in motor atinge si daca observi vreo scurgere intreaba, apoi vopseaua daca arata prea bine inseamna ca poate a fost polishata sau vopsita, miscate pe spatiile dintre portiere aripi cu o moneda de 10, 50 bani sa vezi daca a fost lovita sau uitate la diferente de culoare.