| sadasdashdniasd a întrebat:

Salut! Curand o sa plec in Italia si vreau sa ma stabilesc acolo insa am o masina inmatriculata in Romania, care a inceput sa rugineasca si vreau sa o folosesc pentru a-mi muta lucrurile. E posibil sa o vand pentru piese in Italia sau pot sa fac acest lucru doar in Romania in judetul cu domiciliul?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca masina este vreun Mercedes sau Lamborghini mai vechi, ai toate sansele sa vinzi atat rotile cat si piesele, fie ele si ruginite.
Dar daca este vreo masina autohtona romaneasca, care nu face nici in tara vreun leu, s-ar putea sa platesti tu italienilor, cateva mii de euro, sa scapi de harb.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O radiezi in Romania si pe urma piesele le vinzi unde vrei tu

| Kilop a răspuns:

Nu știu dacă ai putea să o faci așa dar ai putea să îți muți lucrurile în Italia și apoi să o vinzi în Ro