| poilkjmnb a întrebat:

daca as cumpara ferrari-ul acesta http://ferrari.anunturi-auto.4tuning.ro/......24169.html cam cat m-ar costa sa il inscriu..in Romania? cu toate taxele? multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Impozitul te usuca 60 milioane pe an motor de 3.6 benzina pe langa consumul exagerat de combustibil. 6 mii si e trecuta pe numele tau.

| poilkjmnb explică (pentru AgathaRo):

Ahaa..eu ma gandeam ca la vreo 150-20 de mii rolling on the floor)in fine...vand 300 de baloti de lucerna..si ala e impozitul pe an laughing tongue tonguemss multt :*

| AgathaRo a răspuns (pentru poilkjmnb):

Ca o paranteza, sa nu deviez de la subiect mi-a placut cum ai zis 300 baloti. Am fost Duminica cu masina la targ si era un Branean (oier) care a vrut cu orice pret sa isi ia un 4x4, iar masina nu era inmatriculata. Intreaba oierul pe vanzator : Cat face bre inscrisu la masina, Vanzatorul de colo : 3 oi si 2 berbeci impozitul, iar taxa de mediu 6 capre si 1 vitel rolling on the floor rolling on the floor. Imi cer scuze!

| poilkjmnb explică (pentru AgathaRo):

Ahaa! eu sunt inginer...si e zona de campiee si am cateva 100 de Ha de pamant arabil..si 70 de ha de lucernaawinking asa ca...shhhtt big grinnu ca vreau sa ma laud.big grin

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aha si eu am vazut unicorni care pasteau in parcare azi dimineata

| poilkjmnb explică (pentru suntserios):

Fratee...nu mai comenta aiurea..sunt interesat de asa ceva..si atata tot...:-J

| suntserios a răspuns (pentru poilkjmnb):

Bine ia ti tu ferrari de 60 000 E

| kasapelkspkasapel a răspuns:

Salut. poti calcula aicea: http://www.auto.ro/calculator-taxa-auto. ti-as fi calculat eu, dar nu am toate datele masinii.

| poilkjmnb explică (pentru kasapelkspkasapel):

Pai...nici eu nu am toate detaliile...dar in curand o sa le am big grin