| L001 a întrebat:

Salut, despre motociclete, vreau in timpul apropiat să-mi fac permis de conducere la auto dar ma gândeam ca mai bine as da la motocicleta deoarece e mai ieftin decât sa ai o mașina. Spuneți dacă am un buget de 3.000€ ce pot sa iau mai bine motocicletă sau automobil și de ce. Eu cea mai mare distanță pe care am de parcurs nu e mai mare de 50km și troiene in regiune nu am aproape deloc.

2 răspunsuri:
| InvatamProgramare a răspuns:

NU exista un raspuns generic la intrebarea ta.
1. Pentru ca o masina o poti folosi toate cele 4 anotimpuri dar motorul nu il poti folosi in perioadele reci sau cand e ud pe jos.
2. Vei merge doar tu? atunci e ok si motor, dar daca vrei sa mergi si cu prietenii si mai ai si putin bagaj ai nevoie de masina.
3. Un motor aduce mai multe riscuri decat o masina.

| L001 explică (pentru InvatamProgramare):

Da dar mai mult am in vedere in punct de fiabilitate adică sa nu am cheltuieli mai mari ca la o mașina, pentru ca am 3000€ și din ei ori îmi iau un moto mișto ori o mașina cu doar un volan și 4 roti. Eu moto apreciez că prin el simt mai mult viteza iar mașina ca este mai confortabil cu ea dar vreau sa aud părerea oamenilor care au folosit zilnic ambele. Clima din regiune mea este mereu uscata și sa merg cu prietenii pe moto vor încăpea toți pe ealaughing)