| cristina1983 a întrebat:

Spuneti-mi la scoala auto casa primesti permis de conducere pentru motociclete trebuie sa dai examen doar in scris sau....Altafel?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De la o scoala de conducere auto nu primesti nici un permis de conducere, la scoala doar inveti legislatie rutiera si conducerea motocicletei.
Abia dupa ce reusesti la examinarea teoretica si practica (traseu in poligon si conducere in oras) vei primi permisul de conducere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Permisul il iei de la politie nu de la scoala auto si da trebuie sa dai examen teoretic si practic

| Anonim9114562123 a răspuns:

Dai sala si orasul, la fel ca si la masina. Dar depinde ce permis iti iei, daca iti iei A1, A2 sau A cate ore de practica trebuie sa faci. Succes!