| AlinAlinAlinaaaaa a întrebat:

Salut, dețin un golf 4 1.9 alh.
De câteva săptămâni am o problema, îmi pica acul de la vitezometru în 0, când acul pica în 0, acul de la motorina începe sa se miște stânga dreapta și mașina îmi da șocuri, mai ales când merg cu 1500 1800 de ture sau când iau piciorul sau îl pun pe accelerație. De obicei acul îmi merge dimineața, cam 10 km după cade în 0 și mai pornește câte odată când scot și pun contactul, dar pica chiar și mai repede.
Ce ar trebui sa verific sa vad dacă este în regula?

2 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Mergi la un electric, nu are cum sa se rezolve problema pe TPU.

| Nick007e a răspuns:

Problema este la partea electrica, cu siguranță au un scurt circuit undeva. Mergi la un electrician auto.