| Ghindaoanu a întrebat:

Salut TPU, am un Opel Astra g 2.0 tdi și nu mai pornește. Am mers pe rezerva cat am mers am oprit-o și când să o pornesc iar a pornit dar accelerata, când am luat piciorul de pe accelerație a murit. I-am pus 2, 5 litri de motorină dar nu mai pornește în niciun fel ii dau la automat până moare bateria... Ce credeți că are?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Jignirea este cand ii spui unuia ca-i prost. Cine te crezi de esti in masura sa dai verdicte? Toti sunt prosti numai tu esti destept? O sa-ti dau si un exemplu ca sa te dumiresti ca vad ca ai probleme cu scrisul si cititul: https://imgur.com/z1gap6n
Cand ii spui unuia "Bag seama ca esti si urat si prost" (sa nu mai vorbim ca habar n-ai de gramatica limbii romane si le spui altora ca sunt prosti) nu este jignire? Atentie mare! Ai crezut ca daca s-au sters nu mai stie nimeni ce ai scris? Mai mult, admina poate vedea si raspunsurile sterse. Nu se sterg definitiv.

| sierra1 a răspuns:

Verifică pompa/injectoarele/duzele

| rotilaadrian a răspuns:

2,5 l litri de motorina
Cred ca s-a udat plutitorul.

| Salontanul a răspuns (pentru rotilaadrian):

Atentie! Abia ai deschis contul si ai 3 raspunsuri (din 5) cu jigniri. Uita-te sus in dreapta, la contul tau, si vezi raspunsurile sterse. Daca continui tot asa s-ar putea sa ajungi sa fii blocat sau chiar sters contul.