| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Eu in prezent sunt inscris la o scoala de soferi, fac cat. B si vinerea viitoare am examen. Eu vreau sa ma inscriu luna viitoare in alt judet la cat. A2. Daca pic examenul de la cat. B si inca nu am terminat ma pot inscrie la A2? Pot fi inscris la doua scoli diferite in judete diferite si categorii diferite?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are nici o legatura examinarea pentru categoria B cu scoala de conducere pentru categoria A2, asa ca te poti inscrie la scoala de conducere. Si scoala de conducere o poti face in orice judet, doar examinarea se sustine numai in judetul de domiciliu sau de resedinta (unde ai flotant).
Totusi este bine ca si scoala de conducere sa o faci acolo unde vei sustine examinarea, te va ajuta la proba practica.

1 răspuns: