| florinellw a întrebat:

Salut! In legatura cu limitarea la A2, un 636 se poate limita legal la A2? Eu stiam ca daca au peste 75kw dinainte de limitare nu poti, dar am vazut limitate la A2, inclusiv si 600rr, r6 etc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

"Motociclete cu puterea maximă de 35 kW, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0, 2 kW/kg și care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale."

deci nu poti limita legal pentru A2 un 75kw

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai florinellw mama, mai lasa intrebarile astea ca nu fac sens pentru un copilas de 14 ani, ca oricum nu poti sa iei nici un permis pe lumea asta, pana nu implinesti 16 ani!

| CANDELABRU a răspuns (pentru Violleta2022):

De ce te intereseaza varsta? Postarea nu avea nimic de a face cu varsta lui. Si in plus, esti de la SRI sa inspectezi toata viata omului?

| florinellw explică (pentru Violleta2022):

Violeta mea, daca esti chiar asa interesata sa stii ca tocmai ce am implinit 19 ani si un an de permis categoria B, nu stiu ce baietas crezi ca sunt din moment ce am intrebat de A2, categorie care incepe doar de la 18 ani. In fine, te pup violeto?

| florinellw explică (pentru florinellw):

Fara semnele de intrebare, am pus emoji.

| Violleta2022 a răspuns (pentru florinellw):

Corect!
Doar un copilas intreaba de modificarile la motoare...pentru permisul de A2

| florinellw explică (pentru Violleta2022):

De ce te ai bagat in discutia asta daca esti total paralela? Nu era vorba de modificari laughing, sunt unele motoare ce cilindree mai mare care se limiteaza pentru a putea fi conduse la 18 ani, atata tot.

| Violleta2022 a răspuns (pentru florinellw):

Ia de citeste legea, daca ai 18 ani, ca scrie acolo tot ce ai nevoie sa stii!