| anonim_4396 a întrebat:

Ma gandeam sa imi cumpar o masina electrica (nu m-am gandit inca ce masina) si voiam sa va intreb daca as merge din Bucuresti pana la mare si nu as avea baterie si nici statie ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chemi platforma.
sau iti iei o tesla si aia duce lejer pana la CT

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Moemntan cel mai bun pentru Romania este o masina hibrida, adica si cu benzina si electric, s-a terminat curentul treci pe benzina, un fel de GPL laughing

| nonamehaha a răspuns (pentru Simpatic):

Stiu ca unora va plac masinile pe benzina si altele... si ca masina electrica nu se simte la fel ca cea pe benzina. Asta e intentia mea si nu stiu daca o voi schimba prea curand. Mersi pentru sfat oricum!

| Simpatic a răspuns (pentru nonamehaha):

O daca as putea mi-as lua Tesla modelul ala de +700 Cp, crede-ma inteleg ce fel este cuplu la masinile elctrice si cam bat benzinarele happy
Mie benzinarele imi plac din orice alta perspectiva dar cuplul mare este de partea diesel intotdeauna. Iar masinile electrice au cuplu instant, nu este conditionat de vreo curba de cuplu

| Goete a răspuns:

Sa chemi asistenta si dacs si in Romania e amenda daca eamai fata combustibil, sa platesti amenda.
Masina electrica pe moment e o jucarie interesanta.