| Frank51 a întrebat:

Salut, nu mai pornește o astra g 2001, am verificat toate siguranțele, senzorii par ok, benzină am, învart de cheie și nu se întâmplă nimic, cunoașteți cazuri de genul?

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nici macar nu incearca?
Se aprinde ceva in bord?
Ai incercat cu alta baterie?

| Frank51 explică (pentru NLS):

Update, a pornit împinsă, apoi nu pornea când opream motorul, baterie am. Am cautat pe net martorul care îmi apare în bord, este un dreptunghi cu o stea în centru, și zice cai nivelul de antigel, am completat și acum pornește. Alte surse zic că e posibil sa fie și de la cheie, vedem mâine dimineață cum face, dacă pornește din prima a fost antigel ul, dacă nu pornește atunci e cheia.

| NLS a răspuns (pentru Frank51):

Am avut Astra G, timp de 3 ani, editia 98.
Nu am avut probleme cu nimic ce tine de motor, dar treaba cu cheia a patit-o taica-meu la Alfa.

A fost rece azi noapte?
Pe unde sta el au fost 10 grade in noaptea trecuta.
Caz in care m-as gandi mai mult la antigel.

| Frank51 explică (pentru NLS):

E ciudat semnul acela de nivel, are o săgeată în jos și părea la nivel, dar de fapt nivelul este mai sus.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Posibil bateria este slăbită și nu are forță să învârtă electromotorul. Se aude măcar un clic atunci când învârți cheia în contact? Sau, poate că electromotorul are periile colectoare duse.

| vasile2222 a răspuns:

Bateria ai verificat-o?