| gtr2rr3 a întrebat:

Salut o masina la vreo 370cp. si care prinde 270km/h car cati centimetri cubi are? Eu cred ca 3.7 sau 3.5? Voi cati centimeri crediti ca are? Multumesc!

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Viteza nu depinde doar de putere si capacitate cilindrica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu intotdeauna e direct proportionala marimea motorului cu puterea lui. Lancer EVO are morot de 2.0 si scoate 300cp. Audi au motoate de 3.0 care scot doar 200cp.

| Popescu_AdrYan_1994 a răspuns:

Nu te lua dupa asta. uita te ce capacitate are motorul.de ex 2.0 l, 3.1 l...etc

| Popescu_AdrYan_1994 a răspuns (pentru Popescu_AdrYan_1994):

De exemplu daca motorul e de 2.0 l asta inseamna ca are 2000cm cubi.

| dany2446 a răspuns:

Da, cam asa ar trebui sa aiba 3.7-3.5 sau chiar mai putin.