| GreenL a întrebat:

Salut,o sa trebuiasca sa dau sala vinerea viitoare si instructorul mi-a spus ca am de platit doua taxe, una de 8 lei si una de 60 lei. Unde trebuie platite aceste taxe si cum se numesc? laughing Una am inteles ca este taxa de examinare iar cealalta chiar nu am retinut.

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Don't worry, se platesc ambele la casieria de la SPCRPCIV (acolo unde dai sala, proba teoretica). Vei merge acolo si vei vedea ca mai sunt o gramada de persoane in aceeasi situatia, stand la coada.

Mai e posibil si sa platesti la CEC, la banca, dar nu stiu exact cum se procedeaza. Ideea e ca ambele adeverinte iti trebuie la dosar, deci unde platesti sa ti le dea.

Succes!

| GreenL explică (pentru Libelle):

Multumesc! Am luat sala cu 23 happy

| Libelle a răspuns (pentru GreenL):

Bravo! Succes la traseu!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La CEC bank se pot plati, una e de examinare si alta cred ca e pentru carnet pentru ca costa sa ti-l faca si sa il trimita acasa prin posta, nici eu nu mai stiu exact si vei primi chitante