| CattanyMihai778 a întrebat:

Salut,spray-ul siliconic(pt.cauciuc si plastic) este bun si pentru tapiteria de piele sa nu se usuce si sa nu crape?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e, exista alte solutii pentru pielea interioara

| Simpatic a răspuns:

Pentru piele si/sau imitatie de piele exista niste solutii speciale si nu-s deloc scumpe 20-30-40 de lei si iti ajung destul timp.
Cam orice solutie auto pentru piele este ok
Exista de asemenea spray pentru curatat tapiteria si spray pentru mentenana ei, cred ca daca cumperi aceste doua sprayuri si curati saptamanal, lunar etc pielea nu va crapa:
https://www.dedeman.ro/....../p/1044011
https://www.dedeman.ro/ro/solutie-intretinere-piele-lotion-riwax/p/1044012

| CattanyMihai778 explică (pentru Simpatic):

Eu stiu ca exista milioane de solutii, dar spray-ul siliconic este bun? asta e intrebarea

| Simpatic a răspuns (pentru CattanyMihai778):

Parerea mea ca NU
Ce este bun pentru cauciuc si plastic nu este totdeauna bun pentru piele fie ea si imitatie.
Pe sprayuri scrie in general care-s de ex. pentru lustruit bord (Deci implicit cauciuc si plastic) A NU SE DA PE VOLAN, PEDALE etc
Eu nu cred ca este bun dar NICI NU AM INCERCAT!