| anonim_4396 a întrebat:

Salut happy Sunt curios, ce demersuri ar trebui să fac ca să imi vopsesc mașina. Nu ma refer la faptul că trebuie să merg la o vopsitorie auto, ci la demersul cu poliția Rutieră happy

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca schimbi culoarea, faci programare la RAR, te prezinti cu masina gata vopsita, ei iti fac o identificare, iti mentioneaza in cartea de identitate, apoi am impresia ca trebuie sa mergi la inmatriculari, ca sa iti schimbe certificatul.

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Daca culoarea depaseste 50% din totalul culorii originale de pe masina trebuie sa mergi la RAR si sa iti omologhezi noua culoare, nu stiu sa iti zic cat costa, dar nu e mult. Daca noua culoare nu depaseste 50% nu trebuie sa faci nimic.

| sdws77 a răspuns:

Vrei sa o vopsesti in acceiasi culoare specificata in acte sau in alta?