| AdiMihai25 a întrebat:

Salut T.p.u

Uleiul de la grup si cutia de viteze sunt separate între ele?
Are legatura cu uleiul normal de motor?

Funda!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Separate. Nu are legatura cu uleiul de motor.

| relian a răspuns:

Ce-i ala grup? Unleiul de la transmisie, aia din care face parte si cutia de viteza nu are legatura cu uleiul din motor, daca asta ai vrut sa intrebi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Nicio legatura. De asta scrie pe el ulei de motor si nu motor + cutie de viteze.
In primul rand nu se toarna pe aceeasi gaura.

| badpanda a răspuns:

Depinde de masina, exemplu audiquattro Ulei separat motor, ulei separat cutie de viteze, ulei separat cutie de transfer,
spate:ulei separat diferential, ulei separat haldex.

| sskrillex96 a răspuns:

Sunt 3 tipuri de ulei total diferite. Unul este de la diferential, unul la cutia de viteze si altul la motor