| xXGaBiXx a întrebat:

Salut, tocmai ce am luat orașul si am primit de la examinator o copie dupa punctajul acumulat la traseu unde apare si semnatura si "Admis". Aceea este dovada ca pot conduce sau trebuie sa merg sa întreb de alta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aceea este dovada ca ai reusit la proba practica. Adeverinta cu drept de a conduce o soliciti de la Politia rutiera.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti conduce fara permis de conducere!
Acum trebuie sa te intorci la Politie si sa-ti faci permisul de conducere, fara de care, nu poti sofa, fiind ilegal.
Deci, pana nu ai permisul de sofat in mana, nu ai voie s ate urci la volanul maisinii!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul lucru pe care sa il faci nu da atenti raspunsurilor userului

@DonnaAlba

In al doilea rand daca vri sa conduci trebuie sa obtii o adeverinta de la politia rutiera, adeverinta de la examinator e irelevanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar vorbeste tanti asta prostii. Nu, iti trebuie dovada, fisa nu e suficienta.