| Komarov a întrebat:

Am 19 ani am luat deja permisul familia pe langa masina cea buna mai detine 3 masini vechi e vorba de un mercedes S500 v8 care a fost cumparat in 2007 anul fabricatiei 1997 un citroen xantia 2000 si un ssang yong musso din 1999 ce imi recomandati din aceste 3 masini specific ca mercedesul are cutie automata consumul nu conteaza cel mai bun raspuns funda

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O poti lua pe care vrei. Daca tot ai un parc de masini si ai de unde alege.

| RB26DETT a răspuns:

Alege citroen macar un an cat te obisnuiesti la volan, mercedesul ala are un v8, tu esti incepator hmm, nu e indicat sa incepi pe o masina asa puternica, avand cutie automata cu timpul nu prea vei mai sti sa conduci bine o masina cu [,] cutie manuala. ssangyong nu prea mi se pare ideal pentru un incepator deci in locul tau as alege citroen, cam un an asa...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca mercedes S500 v8 e masina "veche" al tine in familie nu inteleg care e problema. daca tot iti etalezi masinile pe net, mai conteaza pe care o iei? in fiecare zi alta

| Komarov explică (pentru suntserios):

S500 v8 1997 asta mi se pare oleaca vintage dar merge exceptional

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si masina buna ce are?
Eu as incepe cu aia.

| einenebun23 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu incepi direct cu Mercedesul eu zic sa iei Citroenul. Stii cum e esti la inceput si se poate intampla orice si pana te obisnuiesti un an ia citroenul.

| bogdiz28 a răspuns:

Ti-as sugera sa iei mercedesul pentru ca cu citroen 2000 am avut si eu si i se caleaza motorul repede dar mercedesul are cutie automata si te vei dezobisnui de masinile normale iar cealalta nu stiu ok sper ca te-am ajutat funda 1