| Ade45666666 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare, daca pun la un scuter de 50 4t set de 125 4t trebuie sa-i schimb carburatorul si chiuloasa? Motorul este gy6

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Chiulasa clar da, că nu incape ăsta mai mare. Carburatorul poate rămâne dacă se potrivesc fixarea și reglajele

| DjSannan a răspuns:

Da, trebuie să schimbi carburatorul și chiuloasa. Deoarece motorul este Gy6, poți schimba cu un carburator și chiuloasă potrivite pentru un motor Gy6 125cc, dar trebuie să asiguri că șuruburile și găurile de montare sunt la fel ca cele ale motorului tău de 50cc. De asemenea, poți avea nevoie de piese suplimentare, cum ar fi cablurile și furtunurile pentru a face funcțional noul carburator și chiuloasa.