| gabytzu3332 a întrebat:

Salut TPU
Am o intrebare la care nu gasesc raspuns pe gogu. Care este limita maxima de db admisa de lege pentru claxoanele auto (pt un logan)? Am pus un.claxon de dacie si parca e ceva.mai bun decat rata originala de pe logan dar tot nu se aude ca. un.claxon de opel. As vrea sa mi.cumpar unul dar nu stiu limita de db. Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Legea spune ca nu ai voie sa faci modificari, dar atata timp cat nu pui o goarna de tren nu ai treaba. Daca ai un sg claxon e normal ca zgaraie in creier. Trebuie sa pui 2, pereche cu tonalitati diferite.