| ionutz9912 a întrebat:

am observat ca cei ce fac drifting cu masina schimba viteza inainte de initierea driftului. Si aici este si intrebarea mea, este absolut necesar sa schimbi? sau daca esti de exemplu in treapta a 5-a si trebuie sa schimbi intr-o treapta inferioara de exemplu a 2-a sau a 1-a in care se poate face drift? va rog ajutati-ma, dau funda!

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Depinde de masina, de capacitatea motorului si de cutia de viteze.Incearca tu sa treci dintra 5 in a 2, vezi ce se intampla.Cei care folosesc metoda asta se folosesc de frana de motor.E metoda pussy-urilor, dupa parerea mea.Frana de mana sau controlul volanului.Asteas drifturi adevarate.

2 răspunsuri:
| ionutz9912 explică:

Ok, deci sa zic ca nu schimb viteza, dar la ce se refera frana de motor si "spriturile"?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru ionutz9912):

Frana de motor este atunci cand treci in treapta inferioara.Pur si simplu masina franeaza usor fara sa calci frana.Cat despre sprituri, nu am mai intalnit acest cuvant.