| Bailesteanu99 a întrebat:

am si eu o Yamaha R6 2002 motor de 600cm3, Nu prea sunt cunoscator,si as vrea sa stiu cand trebuie sa imi fac griji de nivelul de la Baia de ulei,Joja de de la ulei este putin peste sfert afecteaza cu ceva motorul,sau tractiunea si inca ceva,de ce imi curge apa din compartimentul lui,nu este spart nimic am verificat, dar tot curge.Multumesc,ofer funda celui mai detaliat.

Răspuns Câştigător
| sir sanjei a răspuns:

Hai sa o luam cu chestii simple.
Daca nu ai schimbat uleiul te sfatuiesc sa il schimbi.
Daca l-ai shimbat si a scazut nivelul, trebuie sa specifici cat a scazut si in ce numar de kilometri.
Daca este putin peste sfert nu afecteaza cu nimic(motorul, cutia si ambreiajul au ungere) dar trebuie sa urmaresti sa vezi in cat timp iti mai scade nivelul. Recomandat este sa il completezi atunci cand scade mai mult de jumate!
Din care compartiment curge apa?

| Bailesteanu99 explică (pentru sir sanjei):

Apa curge de unde Trebuie bagat antigel, dar eu am bagat apa.

1 răspuns: