| fofigmihai19 a întrebat:

Astazi in bordul de la masina, mi-a aparut in limba Germana urmatorul mesaj:SERVICEUMFANG A IN 2200 KM.Am cautat pe google translate si imi da ceva fara sens.Va rog ajutati-ma cu traducerea corecta.Va rogggggggggggggg.

Răspuns Câştigător
| StefanCosmin a răspuns:

Trebuie sa o duci la service in 2200 km

| fofigmihai19 explică (pentru StefanCosmin):

Deci nu spune ca o piesa anume e stricata?

| StefanCosmin a răspuns (pentru fofigmihai19):

Nu, spune ca la service iti va spune exact ce piesa e stricata

| fofigmihai19 explică (pentru StefanCosmin):

Multumesc mult frate

| suntserios a răspuns (pentru StefanCosmin):

Realizezi ca nu e vorba de nimic stricat si doar anunta intervalul de revizie nu? Sau crezi ca masina stie ca o sa se strice ceva peste 2000 km?

| StefanCosmin a răspuns (pentru suntserios):

Nu neaparat ca se va strica intr-un numar de km, doar ca se va strica curand

| suntserios a răspuns (pentru StefanCosmin):

Prea tare... deci masina preconizeaza ca ceva se va strica in curand... misto, inteligente masinile astea domle. Oare stiu si numerele la loto?

Deci nu stii ce e ala interval de revizie nu? Ai dat raspunsul la panarama si omul te a cam crezut.

| StefanCosmin a răspuns (pentru suntserios):

Sa ma scuze inteligenta dvs. Vezi ti de treaba ta.

| StefanCosmin a răspuns (pentru fofigmihai19):

La service iti va spunewinking

| suntserios a răspuns (pentru StefanCosmin):

Lasa inteligenta mea, argumenteaza ti tu raspunsul. De unde va sti masina, sau mai bine zis, de ce se va strica ceva peste 2200 km. De ce exact peste 2200km si nu peste 2444km? Fii sincer macar, habar nu aveai ce zici dar ti ai dat si tu cu parerea

| StefanCosmin a răspuns (pentru suntserios):

Ba stiu exact despre ce e vorba, le am cu masinile germane, asa ca inceteaza odata cu comentariile odata si vezi ti de treaba ta

| suntserios a răspuns (pentru StefanCosmin):

Hai hai ca esti penibil cum sa zici

"Ba stiu exact despre ce e vorba, le am cu masinile germane"

dupa ce ai afirmat

"Nu neaparat ca se va strica intr-un numar de km, doar ca se va strica curand"

Cat de mult poti sa te ofitici ca ai fost corectat, dar nu stiu de ce ma mai mir, e plin de caractere din astea pe TPU, dai raspunsuri aiurea si pe urma fierb in ei cand sunt corectati si nu recunosc in ruptul capului.

Si sa stii ca e un pic de diferenta intre masinile germane din GTA si NFS si alea in realitate.

| suntserios a răspuns (pentru StefanCosmin):

In continuare, sa nu zici ca am ceva personal cu tine, astept o argumentare a raspunsului tau. De ce crede masina ca se va strica ceva peste 2200km, cum isi da seama ca se va strica ceva si traducerea la

"SERVICEUMFANG A IN 2200 KM"

Pana una alta uite, imi argumentez eu raspunsul cu un link de pe pagina mercedes benz Germania unde iti prezinta oferta de revizie

http://www.mercedes-benz.de/......nance.html

ca sa afli si tu ca respectivul mesaj se refera la intervalul de revizie si nu e un mesaj care avertizeaza ca masina citeste viitorul si ca preconizeaza ea ca se va strica ceva

| StefanCosmin a răspuns (pentru suntserios):

Daca o masina nu stie cat inseamna 2200 km, atunci cum stie cand parcurgi 1 km si il adauga la km din bord? Sa mor eu, tu pana n ai dreptate nu te lasi, taci in *** si vezi ti de treaba, altceva de facut n ai decat sa corectezi pe cei care gresesc? Esti stresant frate, mai opreste te in ***

| suntserios a răspuns (pentru StefanCosmin):

Prietene, nu rastalmaci ce ai scris si tu si eu. Nu te am intrebat de unde stie masina cati km face, te am intrebat de unde stie masina ca se va strica ceva peste 2200km si inca astept raspunsul argumentat.

citez din tine "Nu neaparat ca se va strica intr-un numar de km, doar ca se va strica curand"

Normal ca sunt stresant cand tu nu iti poti argumenta raspunsurile gresite.

| StefanCosmin a răspuns (pentru suntserios):

Esti stresant pentru ca dintr un raspuns tooooott ai comentat, stres mai esti sa mor. Alta treaba n ai? Opreste te ca devii stresant. A, stai, esti deja

| suntserios a răspuns (pentru StefanCosmin):

Vii frumos cu argumente la raspunsul tau si eu tac... ca alta treaba nu am, sunt in concediu pana pe 4 ian. :d

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Revizie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil se apropie perioada pentru urmatoare revizie

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Mihai, uita-te mai ai apa in vasul pentru stergatoarele de parbriz, controleaza nivelul apei in vasul de expansiune sa fie pe maxim, apoi mai uita-te cat ulei mai ai in motor. Contrleaza si nivelul lichidului de frana si pe vasul acela exista semn de maxim si de minim. Daca ai cumparat masina de curand uita-te in cartea tehnica a masinii poate scrie si numarul de kilometri la care a fost facut ultimul schimb de ulei!