| Visrass a întrebat:

azi am vrut sa scot sonda lambda de la un vw lupo benzina, dar la mufa electrica trebuia sa apas pe o clema de plastic, acea clema nu venea pe sonds lambda, ci de la panolul electric... ce pot sa fac? dau funda! urgent!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce poti sa faci... cu ce?
Ai vrut sa scoti sonda, dar trebuia sa scoti o mufa cu clema? Bun... De ce nu ai scos-o?

| Visrass explică (pentru NoTurbinaNoGood):

S-a rupt clema, ce nu ai inteles? si clema aia trebuia sa apesi pe ea ca sa poti deconecta mufele intre ele...

| Visrass explică:

Http://www.autoplusgalati.ro/19-mufa-senzor-km.html uite aici, clama aia s-a rupt, ea vine de la panoul electric nu de la firele venite din sonda lambda