| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Stie cineva sa imi spuna cati litri de ulei intra in motorul de la opel asta g 1.7 cdti? Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa faci schimbul este indicat sa cumperi 5litri si bagi doar 4, 7 daca inlocuiesti si filtrul.
Ca sa fii sigur urmaresti nivelul pe joja cand te apropii de 4, 5.
In niciun caz sa nu fie mai mult decat este semnat pe joja ca MAX.

| Melcul a răspuns:

Nu ai si cartea masinii? Acolo scrie ce ulei si cat intra la un schimb.