| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de Volvo V50 1.6 D 115 CP? Masina fiind dupa 2011 inclusiv.Merita cumparata una? Din cate stiu, motorul este facut de Ford sau Peugeot(PSA) si nu am mai avut astfel de masini pana acum.Sunt fiabile aceste motoare? Cat despre piese, m-am interesat si nu sunt asa de scumpe ca la un S80 sa zicem...Sunt accesibile majoritatea.Imi puteti spune va rog,ce probleme ar putea aparea in timp cu acesta masina? De ex. se strica un injector, pe la 200.000 km.Chestii de genul asta ma intereseaza si daca merita cumparata una care sa coste pe la 9-10.000 EURO. Apropo daca stiti vreuna care sa fie si 2.0 HDI si e macar din 2010 si are ceva dotari(cel putin navigatie si piele) puteti sa-mi lasati un link? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Probleme da si la putini km la ce drumuri sunt in Romania. In strainatate dupa vreo 4 ani trebuie schimbat un furtunas la masina, nu suspensiile la 4.000 de km parcursi. Motorul e bun si masina e buna dar drumurile cum am mai spus nu se adapteaza bine pentru ea.

| Anonymousss2345 a răspuns (pentru mgtow):

Ce furtun trebuie schimbat? Cum imi dau seama cand trebuie sa-l schimb? Este vreun martor in bord? Este costisitor?

| mgtow a răspuns (pentru Anonymousss2345):

Ziceam doar asa, la masinile noi acum nu ai treaba, cand apare o avarie iti pune la bord un beculet si in manual vezi ce inseamna apoi o duci la reparat si explici cauza mecanicului. Depinde de gravitatea lui si daca alta piesa care e in legatura cu el nu merge vei plati mai mult sau mai putin.

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E misto masina. Nu stiu ce sa zic de motor.