| Damon217 a întrebat:

Daca am adus o mașină în România din Anglia și i-am schimbat volanul pe stânga cum fac sa o înscriu pe România. Eu nu sunt în Romania pentru moment dar întreb sa facă altcineva asta. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la rar apoi ei zic unde continua demersurile. Prima oara intra in procesul de omologare

| anonimg a răspuns:

Persoana respectivă să se ducă la o firmă de acte auto și acolo va primi toate informațiile de care va avea nevoie.
Trebuie să meargă la poliție pentru numere, la ITP, apoi la primărie... Dar nu știu ordinea.
La acte auto i se va spune tot ce are nevoie.

| OldSoul a răspuns:

De obicei, aia la care schimbi volanul iti dau o factura, sau ceva asemanator(dovada ca modificarea s-a efectuat intr-un service autorizat) de hartia respectiva o sa ia nevoie cand mergi la RAR, acolo stiu ei ce ai de facut.
Acum ce e drept, asta era procedura acum doi ani, de atunci pana acum posibil sa se mai fi schimbat.