| VOLVO4LIFE a întrebat:

Deci, la un opel corsa c 1.2 2001, azi am incercat sa pornesc motoru(stiind ca bateria e foarte slaba)dar nu a pornit(era normal)toate bune pana cand luminile din interior de sus nu se mai stingeau, am lasat-o aproximativ 30 de minute si dupa aia palpaiau(se auzea un sunet si luminile de avarie erau aprinse)si nu se oprea din palpait decat cand bagam cheia la "II". Pana la urma am deconectat bateria si nu se mai auzeam.Acum,ce ar fi putut fi,era vreo comanda aprinsa, sau vreo problema electrica?

3 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Sigurantele,sau blocul de lumini!

| OnuOnulică a răspuns:

Cred ca e ceva legat de sigurante...

| Ghost13 a răspuns:

E de la sistemul electric,incearca sa verifici sigurantele poate e defect ceva pe la ele,poate nu sunt bagate bine, poate sunt arse, incarca bateria si vezi daca mai face asa, daca continua asa, go la service