| CRONNOSo3 a întrebat:

Salut TPU!
Este compatibila puntea din spate de logan 1.4 2009 pe un logan 1.6 2006?

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Am vorbit cu un prieten de-al meu ce are cel mai bun site de tutoriale logan :)
https://www.tutorialelogan.ro/

A spus ca este aceeasi punte.

| ADK2 a răspuns:

Salut.

Din câte știu da, structura e cam aceeași doar că Loganurile după 2008 sunt modelul facelift modelului anterior. Nu cred că sunt diferențe că unul are 1.4 și altul 1.6, din câte știu ar merge și puntea între MCV (Break) și Sedan (Berlină), cea de MCV find mai rigidă de fire. Totuși zic să te mai interesezi, cel puțin pe Daciile vechi mergeau fără probleme.