| JustM3JustABoy a întrebat:

Ma scuzati daca am gresit categoria.
De curand am luat si eu carnetul de sofer big grin. Acum normal ca vreau si o masina. Am la dispozitie aproximativ 2500 de euro si am de ales intre o masina inscrisa RO (nu asa de stralucita) si o masina mai buna dar inscrisa BG. Va rog sa imi spuneti daca imi iau masina inscrisa BG ce risc, ce platesc in plus sau in minus si de asemenea ce risc pe viitor. Mersi anticipat!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe viitor se aproba legea prin care vei fi obligat sa inmatriculezi masina in Romania. Se lucreaza la un acord cu tara vecina prin care poti circula 30 de zile cu nr de BG. Dupa care platesti taxa de timbru si o inmatriculezi. Succes

| JustM3JustABoy explică (pentru anonim_4396):

Mersi frumos pentru raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustM3JustABoy):

Cu placere

| RobertFHC a răspuns:

Inmatricularea din cate stiu e 100-500.