| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Nici nu stiu daca am selectat bine categoria la cat de stresat sunt, eu sunt la un liceu cu profil auto si acum la final de an putem da de carnet aici la liceul respectiv cu masinile scolii (dacia logan 1.5 dci) si eu am facut cateva ore de conducere (cam 8 sedinte). De condus stiu sa conduc, dar cateodata ma mai streseaza instructorul si imi apasa pe pedale si asa ma deranjeaza foarte mult si ma face sa imi pierd increderea in mine si la finalul lunii acesteia voi da iesirea din scoala, sala o voi lua dar sunt foarte stresat la examen si nu vreau sa il pic pentru ca o sa imi dezamagesc parintii. Eu vreau foarte mult sa il iau, aveti niste sfaturi care sa imi dea incredere in mine si sa nu mai fiu asa stresat?

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Doar 8 sedinte? Putin. Intreaba instructorul unde gresesti. Oare nu pedala de frana ti-o apasa?
Nu lua permisul pentru parinti. Ia-l pentru tine. Pentru asta va trebui sa fii expert la volan. Altfel vor plange parintii cand te vor duce la groapa.