| RO2002 a întrebat:

Peste cateva luni dau de A1. Variez intre 2 motoare: un ktm 125 exc si o aprilia rs125. Mentionez ca stau in oras si as folosi-o pana la scoala si in oras. Va rog sa lasati si argumente la parerile voastre. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sjgdhsa a răspuns:

Ktm 125 e mult mai fiabil ca aprilia rs 125 are toba mai buna si e bun atat rc cat si duke eu iti recomand ktm chiar daca prinde mai putin nu faci costuri asa de multe si dese.

| RO2002 explică (pentru sjgdhsa):

Stiu ca la aprilia pana in 2006 poti sa-i pui power valve, iar la cele de dupa 2006 (daca nu ma insel) se adauga un power kit, dar ma rog. 130-140 tot prinde. Ma gandesc ca cu ktm-ul prin oras m-as simti "ca nuca-n perete", dar nu conteaza asta, acesta cam cat ar prinde si ce ar trebui sa-i adaug?

| sjgdhsa a răspuns (pentru RO2002):

Aprilia full load prinde 180 si ktm 140.

| RO2002 explică (pentru sjgdhsa):

Nu i asa mare diferenta. Suta in cat o fac?

| sjgdhsa a răspuns (pentru RO2002):

In 5-8 secunde depinde.