| TheAlphaFemale a întrebat:

Hello TPU! De cateva luni vorbesc prin intermediul internetului cu un baiat. Locuim in acelasi oras, dar nu ne-am vazut niciodata. El si-a exprimat dorinta de a ma cunoaste mai bine deoarece, zice el "modul in care gandesc ii starneste interesul" insa nu m-a invitat sa iesim pana acum. Motivul pentru care nu a facut-o inca, am dedus eu, ca ar fi teama de refuz. Mentionez ca, din spusele lui, stiu ca e un tip caruia nu-i plac fetele care "se lasa usor", ba din contra. ii plac provocarile. As vrea sa stiu care sunt parerile voastre in legatura cu situatia de fata! Va multumesc anticipat! Pupici

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Buna. Spune-i ca nu ai vorbit niciodata cu un baiat pe "neve" atatea luni, si ca ti-ar placea sa incerci lucruri noi, poate chiar sa va intalniti ''candva'' si ca ti-ar surade ideea sa il vezi si in real cat de curand si ca, consideri ca ati vorbit si ca v-ati cunoscut suficient pe internet. Daca aduci si tu vorba despre lucrurile astea, si iti manifesti si tu interesul de a-l cunoaste mai bine, o sa faca el pasul de a te invita sa va vedeti. Bafta!

| TheAlphaFemale explică (pentru znstr):

Nu as vrea sa fiu eu cea care face pasul de a-l invita sa iesim. Il plac dar nu vreau sa fac compromisuri. Mi se pare ca are anumite rezerve si nu as vrea sa ma trezesc cu un refuz....Si in plus, nu stau foarte bine la capitolul "incredere si stima de sine "...sad

| znstr a răspuns (pentru TheAlphaFemale):

Te inteleg, nici eu n-am increderea aia, scanteia care aprinde focul, si astept mereu ca el sa faca primul pas, ceea ce e si normal, doar nu te duci tu prima cu un cadou la baiat, astepti sa-ti dea el tie. Tu sa nu stai cu gandu doar la "trebuie sa fac ceva sa aduc vorba despre intalnire", NU! Daca vorbiti pur si simplu despre niste amici care sunt impreuna, sau relatii in general, spui pur si simplu ca ti-ar face placere sa il cunosti si ca ti-a lasat o impresie buna, si el daca e destept si chiar il interesezi, o sa isi dea drumu la vorba si cine stie, poate o sa-l vezi si in real. :*

| TheAlphaFemale explică (pentru znstr):

Hmmm..stii care e problema de fapt? Aseara s-a nimerit sa fim in acelasi loc. El m-a vazut, dar eu nu si cu toate astea nu a venit la mine sa ma salute macar. Mi-a zis printr-un mesaj ca m-a vazut si cam atat.
Apropos, multumesc pentru raspunsuri. Imi place cum gandesti.:*

| znstr a răspuns (pentru TheAlphaFemale):

Mersi, chiar nu ai pentru ce :*. Poate i-o fi fost rusine sa vina asa pe nepusa-masa sa te bage in seama. Daca el iti da de inteles ca e ceva intre voi, nu doar o simpla discutie, ori i-a fost rusine, ori vrea sa va intalniti undeva anume, sa nu te ia asa ca din tren. Vedeti voi, ti-am zis ca doar prin discutii deschise poti sa-ti dai seama ce vrea de fapt. :p

| TheAlphaFemale explică (pentru znstr):

Mai e o problema. Dupa mesajul in care mi-a zis ca m-a vazut si mi-a facut urarile de Pasti, nu am mai vorbit deloc. Ce parere ai despre asta?

| znstr a răspuns (pentru TheAlphaFemale):

Poate nu stiu, se simte rusinat sau ceva de genul. Daca el nu te baga in seama, baga-l tu si intreaba-l scurt si la obiect care-i treaba, de ce nu te-a mai bagat in seama si poate o rezolvati. Daca nu vorbiti deschis nu rezolvati nimic. Pupici!

| TheAlphaFemale explică (pentru znstr):

Am vorbiit finaly big grin. Thanks si scuze pentru stress big grin. Te pup!

| znstr a răspuns (pentru TheAlphaFemale):

Nu e nici un stres, stai linistita! Ati lamurit ceva pana la urma?

| TheAlphaFemale explică (pentru znstr):

Am vorbit. Ni se pare ciudat amandurora faptul ca el m-a recunoscut desi eram cu spatele si nu ma vazuse niciodata. Invitatia la ieseala n-a sosit inca si nici nu cred ca e bine sa plusez eu pentru ca ti-am zis. nu sunt genul de fata care "agata" baieti big grin

| znstr a răspuns (pentru TheAlphaFemale):

E bine ca ati lamurit. Si mie mi se pare un pic ciudat dar poate asa a fost sa fie, poate e un semn, de ce nu? Oricum voi continuati sa discutati ca inainte, sa nu lasi lucru asta sa fie un inconvenient atat de mare cat sa te racesti fata de el.

| TheAlphaFemale explică (pentru znstr):

Nu ma voi raci fata de el, dar as vrea sa las lucrurile sa vina de la sine. Nu vreau sa am nici un fel de asteptari din partea lui, ca mai apoi sa risc o mare dezamagire.happy

16 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

Vezi ce se intampla in continuare. Da-i un "apropo", dara atat! Nu fi insistenta etc. Asa il vei speria mai mult si nu cred ca vrei asta. Deci, nu te ingrijora, la inceput, daca te intreaba, refuza generos. Nu este bine sa te intalnesti cu cineva daca nu l-ai vazut la fata, daca nu-l cunosti cu adevarat. Deci, fii atenta!

| TheAlphaFemale explică (pentru ViVi99):

In cate am reusit sa observ el e un tip foarte inteligent si a inteles perfect "intepaturile" subtile pe care i le-am facut... numai ca nu pot sa-mi dau seama de ce avanseaza atat de incet. Abia a reusit sa-mi ceara numarul de telefon. nici vorba de invitatie la ieseala...

| GrigoreVarlam a răspuns:

E timid sau virgin laughing)

| Ina93 a răspuns:

Parerea mea as crede ca poate vrei tu sa faci primul pas..si sa iesiti sa va cunosteti
asa ca pune-i tu intrebarea daca ar vrea sa iesiti la o plimare sa va cunosteti fata in fata.

| Neptun a răspuns:

Propune-i tu poate lui intr-adevar ii frica de refuz sau da-i semne ca si tu doresti la fel de mult sa-l cunosti mai bine.