| Țupala_Cosmin_1998 a întrebat:

Peste o luna am examenul auto (traseu) si intrebarea e daca se poate lua permisul fara sa cotizez? vreau sa-l iau pe merit si conduc chiar foarte bine! Sunt sanse fara sa cotizez? Multumesc!

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Normal ca sunt sanse sa il iei si fara sa platesti, trebuie doar sa conduci exemplar si fara greseli si nu are cum sa te pice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dau bani doar cei incapabili sa conduca

| AFR81 a răspuns:

Ce intrebare prosteasca. Crezi ca in tara asta asa se dau permise?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Crede-mă ca mai rau faci daca pici. Eu când am dat am fost martor la o fată si asta a încercat sa îi dea bani polițistului si mi-a oferit si mie o suma ca sa tac. Atunci polițistul i-a spus clar : Domnișoară, eu nu iau bani ca să poti omorî tu un om daca nu știi să conduci. Daca sunt eu acea persoana? Asa i-a spus omul si nu a dat-o jos si a continua ca si cum asta nu s-ar fi întâmplat. Până la urma fata nu a luat pentru neacordare de prioritate ( 21 puncte ). Daca spui ca știi sa conduci corect nu trebuie să iti faci griji. Ce poti sa faci daca vezi ca tot ai emoții: Mai fa o oră de conducere înainte de examen ca sa te încălzești si pe urma nu mai ai treabă. Baftă la examenwinking

| octa2021 a răspuns:

Daca conduci bine,nu cred ca o s-a aiba examinatorul ceva cu tine,dar vine si partea a doua in care poti avea o zi proasta si nu te poti concentra.

Sfatul meu este,fa tot ce ti se spune,dar analizeaza anumite comenzi pe care ti le da, cum ar fi de exemplu:vireaza la dreapta, uita-te daca ai un indicator sa trebuie sa intri la prioritate sau trebuie sa acorzi prioritate.

Daca vorbim de spaga, aici s-ar putea s-a intervina si instructorul auto, care vrea sa isi promoveze candidati.Esre cazul cel mai recent care a fost in Bucuresti in care foarte multi instructori au fost trimisi la inchisoare.

Sper ca te-am ajutat cumva, si scuze ca m-am lungit de la subiect, si am adugat ceva in plus.

| Țupala_Cosmin_1998 explică (pentru octa2021):

Multumesc de sfat octa2021