| TwiXXXie a întrebat:

Salut, voiam sa stiu daca pentru sustinerea examenului auto sunt scutit de la scoala in ziua respectiva(diriga ma tot dispera ca atunci cand dau sa ii duc scutire de la medic, eu bilete de la parinti nu mai am ca le-am folosit). Instructorul mi-a spus ca prin lege ar trebui sa fiu motivat dar nu gasesc niciunde informatii despre asta

Răspuns Câştigător
| TheSmith a răspuns:

Nu este lege pentru asa ceva.Mergi la doctor si minti, cum si alti tineri cand nu au chef sa mearga la scoala si stau pe facebook, tu macar ai un motiv concret.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa fii motivat prin lege? examenul de conducere e un moft in timpul liceului asa ca te descurci cum poti

| ombladon a răspuns (pentru suntserios):

Poate vrei sa lucrezi pe o masina dupa ce termini liceul si atunci ce faci? Stai cateva luni pana iei permisul si apoi mai astepti un an, deoarece nu te angajeaza nimeni fara experienta...

| suntserios a răspuns (pentru ombladon):

Si poate eu voiam sa ma fac instalator dupa ce termin liceul? asta inseamna ca ma invoia careva de la scoala sa ma duc la cursuri de instalator? nu.

| TwiXXXie explică (pentru suntserios):

Eu nu am lipsit de la scoala pentru orele de condus, pur si simplu pentru examen ca orele de condus le poti face dimineata dar examenele nu le dai dupa masa! happy

| TwiXXXie explică (pentru TwiXXXie):

Orele de condus le poti face dupa masa* scuze

| ombladon a răspuns (pentru suntserios):

Daca acel curs dura doar o zi, poate te invoia.