| fabyy1998 a întrebat:

Vreau sa achitionez un Mercedes e320cdi w111 din 2004 cu 350. 000km, cam ce probleme au masinile astea, ar merita 2600e (volan dreapta inmatriculata in Romania), cam cat sunt de fiatbile?

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca iti place marca si modeul cumpara-ti acest model dar cu volan pe partea corecta, si nu va costa doar 2600 de euro ci dublu, dar este un motiv daca nu te-ai intrebat inca de ce masinile cu volan pe dreapta sunt atat de ieftine...pentru ca daca mergi singur si nu ai experienta mori si omori si pe altii, de aceea-s atat de ieftine acele harburi.
Pe de alta parte km la aceste masini din GB sunt exprimati in mile nu km, esti sigur ca era vb de km sau nu cumva 350k mile= 560.000 km? desi nu era prost samsarul sa lase in bord atatia km fie ei in mile adica 350k mile (terestre)
Oricum ar fi si oricat de incantatoare pare masina sfatul meu este sa nu te apropii de nimic cu volan pe dreapta.
Iar daca am avea o tara condusa de oameni adevarati NU DE SLUGILE EUROPEI, aici nu ar intra astfel de masini, sau daca ar intra in maxim 90 de zile cat ar fi corect sa aiba sedere, ar fi expulzate masinile pe platforma cu tot cu sofer.
Dar cum latraii nostri sunt cum sunt totul este permis.
Este lege doar cand se vrea colectarea de bani in rest bate vantul si se fac ca ploua.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca puteai sa alegi o varianta mai proasta pe care sa iti cheltui banii decat o masina premium extrem de veche, cu multi km si volan pe dreapta.

Din banii aia sigur gasesti o masina mai in mintile ei.

Totusi nu cred ca vorbesti de w111, ala se facea prin anii'60

| Frank51 a răspuns:

Ultima oara cand am verificat inca se conduce pe stanga. Daca nu planuiesti sa te muti in Anglia nu vad nici-un avantaj.

| AnimeLuverBoi a răspuns (pentru Frank51):

Poti coduce cu volan pe dreapta si in Romania da este aiurea

| Frank51 a răspuns (pentru AnimeLuverBoi):

De ce sa conduci cu volan pe dreapta, cand exista masina cu volan pe stanga? laughing Adica exista optiunea de normalitate.

| AnimeLuverBoi a răspuns (pentru Frank51):

Nu stiu de ce ai vrea pe dreapta spun ca se poate dar mi.se pare o prostie volanul pe dreapta in Romania adica nu ai vizibilitate pe mijlocul drumului

| Simpatic a răspuns (pentru Frank51):

Pentru ca-s la jumatate din pretul aceluiasi model cu aceleasi caracteristici si pentru ca volanul pe dreapta este preferat de marlanoii din trafic care ne pun viata in pericol acolo.
A si masinile cu volan pe dreapta am inteles ca vin la pachet cu o persoana in stanga un "fraier" care ii spune barosanului de la volan cand poate depasi sau cand nu pentru ca el nu are vizibilitate fiind pe dreapta, opus cu depasirea la noi care se face prin stanga sensului de mers.
Nu este un mesaj adresat autorului acestui subiect ceea ce am scris ci doar as vrea sa numai vad masini cu volan pe dreapta in tara mea, pentru ca nu au nicio logica exact ca poporul care le-a brevetat.
Ca sa vedeti ca nu am nimic decat cu taranoii din trafic in general, am vazut zilele trecute masina cu numere de Anglia dar volan pe partea stanga, cu acela eu unul n-am nimic, dar poate ii enerveaza pe englezi daca conduce acolo happy

| fabyy1998 explică (pentru Simpatic):

Nici eu nu suport masinile cu volan pe dreapta in Ro, dar finnd bugetul ffff. mic (2600e maxim peste cap datorita salariileo care sunt in Romania) si cerinte ok de la o masina de asta recurg la volan in sant si am de gand sa plec in Anglia in viitoru apropiat...

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

"Cam ce probleme au masinile astea". Ce conteaza ce probleme au masinile alea, cand tu vrei sa iti iei un jaf cu 350. 000km si volan pr dreapta?
Uita-te intai la ce probleme are epava aia, ci nu la ce probleme are modelul ala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce atâta mașina volan pe dreapta, mașina volan pe stânga... Sa îl pună naibi pe mijloc si e toată lumea fericită. Iar la 350.000 km... Cred ca fost prin toată Europa cu ea. Nu as da bani pe rebut.

| Daniel323 a răspuns:

Adica masina de 1000€.
Daca nu faci depasiri e ok.

| fabyy1998 explică:

Prefer o masina cu 300. 000km decat una condusa de o batranica pana la piata duminica si inapoi cu 180. 000km, si in realitate sa aiba 600. 000km, si treaba cu volanu e ca vreau sa plec in Anglia, acum depinde si cum a fost intretinuta masina pana la km respectivi, nu sunt fan sa am km putini si masina sa se dezmembreze...

| AnimeLuverBoi a răspuns:

Nu stiu