| itachi23 a întrebat:

Salut, vreau sa încep sa merg mai des cu bicicleta acum ca începe sa fie mai cald dar am o problema, am auzit ca nu e legal sa mergi pe trotuar iar pe carosabil nu am fost niciodată, dar vreau sa încep sa o fac, niște sfaturi pentru un începător? Tin sa menționez ca legislația rutiera o știu ca am permis de cateva luni bune

3 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Cred că este suficient să ai bicicleta echipată cu toate chestiile elementare și să fii un pic prudent. Nu sunt cine știe ce avansat, sunt un amator în drumețiile cu bicicleta. Merg dintotdeauna pe carosabil și nu am fost oprit de poliție decât în cazul în care am mers mult prea repede laughing. Deci este bine sa pedalezi la o viteză decentă, să fii echipat, după cum am zis, si cam asta este. Baftă!

| Betty1992 a răspuns:

E periculos pe carosabil. Plus ca te injura soferii. In locul tau as cauta locuri/trotuare anume unde pot merge cu bicicleta.

| AntoniozNx a răspuns:

Daca nu exista o pista de biciclete in locul unde te plimbi, poti merge pe trotoar, scuza fiind "nu ma pot risca pe carosabil, sunt cu bicicleta'