| Ascendent1994 a întrebat:

Salutare, am pe cartea masinii 2 marimi de jante 155/80/13 si 175/65/14 insa jos de tot pe cartea masinii unde apare co2 etc etc am si o pozitie :
Alte anvelope : 185/55/15 ce sa inteleg ca si alea sunt omologate? Este pusa stampila de la rar "omologari individuale" pot sa pun cauciucurile alea sau am nevoie de omologare ceva? Multumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poți să folosești tot ce e trecut in CIV, fără probleme

| Deea2427 a răspuns:

Primele două mărimi trecute sunt cele recomandate de producător.ce ai mai jos trecute sunt cele omologate suplimentar. Asa am si eu r14 si r15 recomandate de opel si r16 omologate anterior de mine.

| Dango a răspuns:

Salut. Incearca aici https://eanvelope.eu/